Zawody wędkarskie w ramach współpracy polsko-węgierskiej

Zawody wędkarskie w ramach współpracy polsko-węgierskiej

DSC_0195 (1024x681)

Sądecki Karp Klub zorganizował polsko-węgierskie zawody wędkarskie dla młodzieży biorącej udział w wymianie międzynarodowej między Radnti Mikls Gimnázium z Dunakeszi a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach.

Zawody zostały przeprowadzone na starosądeckich stawach pod okiem Krzysztofa Janika.

Wszystko mogło się odbyć dzięki przychylności Jacka Mamali, prezesa Sądeckiego Karp Klubu, który koordynował przygotowania do zawodów i zapewnił dla wszystkich uczestników z Węgier i Polski medale upamiętniające udział w zawodach wędkarskich. Dla trzech najlepszych par zostały ufundowane również pamiątkowe statuetki.

Najlepsi w łowieniu ryb okazali się Jarosław Krzak z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach oraz Julianna Koszt z Węgier. II miejsce zdobyli Viktor Guti z Węgier oraz Michał Jop z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. III miejsce zdobyli József Marta (nauczyciel biologii z Dunakeszi), który był bliski załapania ogromnego karpia oraz Zoltan Erhardt (również nauczyciel ze szkoły węgierskiej). Medale i statuetki wręczał Krzysztof Janik z Sądeckiego Karp Klubu.

W zawodach wędkarskich wzięły również dwie uczennice z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, które również goszczą swoich węgierskich rówieśników.

24 pary polsko-węgierskie zostały podzielone na dwie grupy. Podczas gdy jedna z grup miała godzinę na łowienie, pozostałe polsko-węgierskie pary brały udział w zawodach sportowych, konkursach przyrodniczych o rybach oraz przyrodzie Beskidu Sądeckiego, konkursie plastycznym polegającym na stworzeniu starosądeckiego pejzażu z wykorzystaniem ołówka i kolorów znalezionych w przyrodzie (trawa, kwiaty, ziemia) oraz kalamburach kulturoznawczych o Polsce i Węgrzech. Warsztaty plenerowe oraz sportowe zmagania były wspólnym przedsięwzięciem nauczycieli z Gimnazjum w Gołkowicach oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ze Starego Sącza.

Dzięki Jackowi Mamala z Sądeckiego Karp Klubu na wszystkich uczestników zawodów czekały również grillowane kiełbaski.

Koordynatorzy współpracy polsko-węgierskiej składają podziękowania Jackowi Mamali, prezesowi Sądeckiego Karp Klubu, Krzysztofowi Janikowi  i całemu Zarządowi Klubu za zaangażowanie w przygotowania związane z przeprowadzeniem międzynarodowych zawodów i ufundowanie pamiątkowych medali i statuetek dla uczestników.

oprac. B. Damasiewicz

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz

Nick

– See more at: http://www.starosadeckie.info/edukacja/zawody-wedkarskie-ramach-wspolpracy-polsko-wegierskiej/#sthash.qhRFCKAm.dpuf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *