XI KARPIOWY TURNIEJ MIAST 2024

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, jezioro i tekst „PROFESSIONAL BAITS XI KARPIOWY TURNIEJ MIAST ŁOWISKO- EKO LAKES WÓJCINA 6-09.06 2024 KLUB FISH TW WOldINg SALO WĘDKARSKI PESCADORBAITS KARMAZYN SPRO EXTRA OGRANIZAT piękna idea Turnieju Miast łączy ze sobą hobby jakim jestwędkarstwo oraz charytatywne przesłanie WĘDKUJEMY DLA DZIECIAKÓW Licytuje Pomagam Specjalny OÅrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaśle STARY SĄCZ MIELEC RZESZÓW শল MM”

XI Karpiowy Turniej Miast 2024 odbędzie się na łowisku Eko Lakes Wójcina – jest to kompleks trzech zbiorników pożwirowych, eksploatowanych od lat 70-tych i sukcesywnie zarybianych. Znajduję się w województwie małopolskim, we wsi Wójcina.

W zawodach wystrtują reprezentacje z 6 miast: Stary Sącz .Łańcut ,Rzeszów ,Jasło ,Mielec ,Tarnów .Każde miasto reprezentować bedą 3 drużyny 2 osobowe . Wpisowe od osoby wynosi 250 pln.Wpłaty prosimy przesyłać od drużyny 1500 pln na nr konta Bogdan Kargula ING :

49 1050 1562 1000 0090 9432 6528

Termin wpłaty na konto do 30 marca

Całość wpisowego przeznaczona na opłacenie łowiska,puchary i posiłek w pierwszy dzień imprezy.W kolejnych dniach jest możliwość wykupienia obiadów.Koszt 60 pln za 2 obiady (zupa+drugie danie ) z Restauracji Imbrowa z Dąbrowy Tarnowskiej

Podczas Turnieju będzie zbierane na Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Jaśle będą prowadzone licytacje .

Zawody wspieraja super Sponsorzy:

Eko Lakes Wójcina

U Schabińskiej Proffesional Baits

PESCADORBAIST

SPRO

Zbiórka zawodników w dniu 06.06 o godzinie 12:00 po środku łowiska . Po omówieniu regulaminu zawodów odbędzie się losowanie stanowisk. Rozpoczęcie wędkowania w czwartek o godz13 00 Zakończenie wędkowania w niedzielę o godz. 10:00.

REGULAMIN XI KARPIOWY TURNIEJ MIAST 2024

1. Zawody odbywają się w klasyfikacji drużynowej zgodnie z zasadą złów i wypuść.

2. Zespół, drużyna musi posiadać duży podbierak oraz 3 worki karpiowe do przetrzymywania ryb ( maty karpiowe typu kołyska są już na każdym stanowisku udostępniane przez właściciela ).

3. Dozwolone jest sondowanie dna, wywożenie zestawów oraz zanęcanie łowisk ze środków pływających łódki , pontony , modele zdalne przez całą dobę. Warunkiem korzystania ze środków pływających ( łódka, ponton ),jest posiadanie kamizelki pływającej. Ze względu na bezpieczeństwo nie wolno wypływać po spożyciu alkoholu.

4. Łowienie dozwolone jest na gruntowe zestawy karpiowe wyposażone w ciężarek( kamień z gumką lub krętlikiem) ,bezpieczny klips oraz przypon strzałowy. Zakazuje się stosowania metody spławikowej i drgającej szczytówki. Zakaz dotyczy również stosowania przynęt zwierzęcych jak, robaki, rosówki itp.

5. Rybami zaliczanymi do klasyfikacji punktowej są karpie, amury o masie powyżej 5 kg.

6. Ryby nie podlegające klasyfikacji muszą być niezwłocznie wypuszczone do wody.

7.Ważenie ryb odbywa się z drużyną sąsiadującą Robimy foto i wstawiamy na grupe Karpiowy Turniej Miast na aplikacji Messenger

8. Wszystkie ryby po zważeniu wracają do wody. Należy delikatnie i ostrożnie obchodzić się ze złowionymi rybami. 10. Ryby należy holować, jeśli możliwe w obrębie własnego stanowiska. W szczególnych przypadkach prosi się zawodników łowiących obok o umożliwienie wyholowania ryb sąsiadów w obrębie własnego stanowiska.

9. Zespoły łowią na stanowiskach według zasad ustanowionych w regulaminie łowiska

10. Do klasyfikacji generalnej liczy się łączna waga wszystkich ryb .

11. Zawodnicy zobowiązani są do rozbijania namiotów, przyczep w obrębie swojego stanowiska.

12. Każdy z zawodników może łowić na 2 wędki (4 wędki na jedną drużynę). Można stawiać markery tylko w swojej strefie maksymalnie 4 sztuki na drużynę.

13. Podczas trwania zawodów na stanowisku musi być przynajmniej jeden z zawodników. W przypadku opuszczenia stanowiska przez obydwu zawodników należy wyjąć wszystkie zestawy z wody.

14. Jeśli zajdą okoliczności i podejrzenia o nieuczciwości jakiejkolwiek z drużyn, organizator ma prawo do przeszukania ich całego sprzętu łącznie z samochodem, a podczas wykrycia oszustwa do dyskwalifikacji drużyny.

15. W przypadku nieporozumienia pomiędzy drużynami, należy zgłosić ten fakt organizatorowi lub sędziemu, którzy spór rozstrzygną.

16. Każda z drużyn po zakończeniu zawodów zobowiązana jest do posprzątania po sobie stanowiska i zabrania ze sobą śmieci, jeśli tego nie uczyni może zostać zdyskwalifikowana tuż przed ogłoszeniem wyników nawet w przypadku zajęcia wysokiego miejsca.

17. Wszelkie sprawy nie objęte regulaminem rozstrzyga organizator i sędzia główny.

18. Organizator nie bierze odpowiedzialności za skradzione przedmioty, również za nieszczęśliwe wypadki powstałe w czasie trwania zawodów, jak również w czasie dojazdu na łowisko.

19. Obowiązuje nas regulamin łowiska z którym należy się zapoznać ( dołączony po regulaminem zawodów ).

20. Stanowiska , które będą wykorzystane w trakcie zawodów to nr.6 do 22.

Regulamin może ulec zmianie

🔴REGULAMIN ŁOWISKA EKO LAKES WÓJCINA🔴

Regulamin Łowiska Eko Lakes Wójcina:

1. Na łowisku obowiązuje bezwzględny zakaz zabierania złowionych ryb oraz wymagane jest stosowanie zasady „Złów i Wypuść”.

2. Dozwolone jest łowienie na 3 wędki.

3. Na stanowiskach 1 i 2 obowiązkowe jest posiadanie i używanie pontonu

4. Dozwolony jest połów tylko metodą włosową.

5. Dozwolony jest połów tylko metodą gruntową oraz zig-rig.

6. Dozwolone jest używanie haków bezzadziorowych lub z mikro zadziorem do rozmiarze od 6 do 1. Bezwzględny zakaz używania haków typu nailer „banan”

7. Każde ze stanowisk 1 i 2 posiada do dyspozycji domek drewniany.

8. Na stanowisku 1 i 2 niedozwolone jest wyciąganie ryb na brzeg, każdą złowioną rybę należy delikatnie odhaczyć w wodzie, zważyć i sfotografować z dwóch stron.

9. Stanowiska 1 i 2 wyposażone są w maty pływające.

10. Wszystkie stanowiska są dwuosobowe, każde z nich wyposażone jest w kołyskę karpiową, worek do ważenia ryb oraz podbierak.

11. Na łowisku obowiązuje zakaz przetrzymywania złowionych ryb.

12. Każda rybę 20+ należy zgłosić sms do właściciela łowiska i przesłać zdjęcie ryby z 2 stron oraz jej wagę.

13. Dozwolone jest wywożenie zestawów oraz nęcenie ze środka pływającego. Używanie kamizelek ratunkowych jest obowiązkowe. Zakaz wypływania po spożyciu alkoholu. Brak kamizelki ratunkowej skutkuje wyproszeniem z łowiska bez zwrotu kosztów.

14. Hol z pontonu dopuszczalny jest tylko w obrębie swojego stanowiska.

15. Na stanowiskach od 12 – 22 zalecane jest używanie środka pływającego.

16. Dozwolone jest używanie modeli RC do wywozu zanęt i przynęt.

17. Łowienie dopuszczalne jest tylko z własnego stanowiska.

18. Na łowisku obowiązuje zakaz nęcenia orzechem tygrysim, kukurydzą, pszenicą itp. Jedyne dozwolone ziarna to konopia i rzepik.

19. Ziarna powinny być ugotowane w taki sposób, aby możliwe było całkowite rozgniecenie ich w palcach (rozgotowane).

20. Minimalna grubość żyłki 0,33mm.

21. Na łowisku obowiązuje zakaz używania plecionki jako linki głównej

22. Na łowisku obowiązuje zakaz przyponów strzałowych z plecionki, zakaz używania ledcora, obowiązek używania przyponu strzałowego z żyłki mono min. 0.50mm o długości min 15m. (możliwość kupienie na łowisku)

23. Na łowisku obowiązuje zakaz używania ciężarków ołowianych, zalecane kamienie na bezpiecznym klipsie. Jedyny wyjątek to metoda rzutowa.

24. Na łowisku obowiązuje zakaz blokowania bezpiecznego klipsa, po braniu ciężarek powinien uwolnić się z zestawu.

25. Śmieci należy zabrać ze sobą po zakończeniu łowienia.

26. Na łowisku obowiązuje zakaz niszczenia roślinności, ścinania drzew, gałęzi, trzcin itp.

27. Na łowisku obowiązuje zakaz palenia ognisk, poza miejscami do tego wyznaczonymi.

28. Na łowisku obowiązuje zakaz poruszania się samochodem oprócz dojazdu na stanowisko i wyjazdu. Parkowanie samochodów tylko w wyznaczonych miejscach.

29. Na łowisku obowiązuje zakaz wyjazdu poza godzinami wyznaczonymi w regulaminie, w wyjątkowych przypadkach możliwe wcześniejsze opuszczenie łowiska po uzgodnieniu z właścicielem, możliwość kontroli samochodu oraz bagażu.

30. Na łowisku obowiązuje zakaz załatwiania potrzeb fizjologicznych poza WC.

31. Na łowisku obowiązuje zakaz kąpieli.

32. Na łowisku obowiązuje ZAKAZ spożywania alkoholu oraz głośnego zachowania.

33. Zajmowanie stanowiska i wędkowanie powinno odbywać w taki sposób aby nie zakłócać wędkowania innym osobom przebywającym na łowisku.

34. Stanowisko przed wędkowaniem należy sprawdzić pod kątem porządku, czystości oraz kompletności wyposażenia. Wszystkie uwagi należy zgłosić niezwłocznie właścicielowi łowiska.

35. Osoba, która zauważyła łamanie regulaminu ma obowiązek zgłoszenia tego faktu właścicielowi oraz ma prawo pozostać anonimowa.

36. Właściciel łowiska nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe oraz rzeczy pozostawione na łowisku.

37. Łamanie regulaminu oraz zachowanie niezgodne z ogólnie przyjętymi normami powoduje wyproszenie z łowiska bez możliwości zwrotu kosztów oraz odmówienie sprzedaży pozwolenia na wędkowanie w przyszłości.

38. Osoby, które dokonały zniszczenia mienia na łowisku, odpowiadają materialnie i mogą być pociągnięte do odpowiedzialności cywilnej.

39. Wszystkie przypadki kradzieży ryb, kłusownictwa na łowisku, kradzieży mienia lub jego niszczenia zgłaszane będą do organów ścigania. Szkody wyrządzone właścicielowi w wyniku takiego postępowania dochodzone będą w postępowaniu cywilnym.

40. W przypadku podejrzenia zabierania ryby z łowiska właściciel ma prawo do przeprowadzenia kontroli. Osobie, która dopuści się kradzieży, naliczona zostanie kara w wysokości 1000 zł za każdy kilogram ryby i natychmiastowo zostanie usunięta z łowiska bez prawa zwrotu poniesionej opłaty.

41. Wędkowanie musi odbywać się w granicach swojego stanowiska.

42. Należy wracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo ryb podczas holu, fotografowania oraz przy wypuszczaniu do wody. Obowiązkowe jest posiadanie i stosowanie preparatu do odkażania ran. Po złowieniu ryby należy odkazić ranę po haku oraz wszystkie rany na ciele ryby. Ryby z duża ilością ran oraz chore należy zgłosić do właściciela łowiska.

43. Osoby wjeżdżające na teren łowiska wyrażają zgodę na publikację zdjęć z ich wizerunkiem oraz filmów wykorzystanych w celach marketingowych oraz publikację wizerunku w Internecie.

44. Istnieje możliwość przedłużenia pobytu tylko wtedy, gdy stanowisko nie jest zarezerwowane przez innego wędkującego.

45. Właściciel łowiska ma prawo skontrolować zestawy końcowe oraz bagaż i samochód wędkującego.

46. Obowiązuje zakaz odwiedzin.

47. Osoba, która wykupiła zezwolenie na wędkowanie, ponosi odpowiedzialność za osobę towarzyszącą. Jeżeli osobą towarzyszącą jest małoletni, osoba, która wykupiła pozwolenie na wędkowanie, zobowiązana jest przedstawić oświadczenie, że małoletni pozostaje pod jego opieką. Odmowa przekazania tego oświadczenia skutkuje odmową wpuszczenia małoletniego na Łowisko.

48. Pobyt na łowisku równoznaczny jest z akceptacją regulaminu.

49. Sprawy nie opisane w regulaminie należy konsultować z właścicielem Łowiska

50. Dane osobowe są przetwarzane w oparciu o art. 6 ust.1 lit. b) RODO tj. o Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Karpiowy Turniej Miast 2017

Zdjęcie użytkownika Wild Carp Łańcut.

 

Karpiowy Turniej Miast 2017 rozegra się w dniach 21-23 Lipiec i jest to już czwarta edycja tych zawodów. W tym roku organizuje ją klub Karpiowy z Łańcuta a miejscem rozegrania zawodów jest łowisko Zgoda/k Jarosławia. W zawodach bierze udział pięć miast. Po trzy drużyny dwuosobowe z jednego miasta, które łowią na wspólny wynik. O końcowym wyniki decyduje suma kilogramów złowionych karpi i amurów nie mniejszych jak 3 kg. Dozwolone jest pływanie pontonami ( wyłącznie w kamizelkach ratunkowych) oraz modelami zdalnie sterowanymi. Stosujemy się również do wewnętrznych wymogów i regulaminu łowiska, z którym każdy uczestnik turnieju musi zapoznać się indywidualnie.
Szczegółowy Regulamin Karpiowego Turnieju Miast 2017
Zawody organizowane są dla Teamów z województwa Podkarpackiego i ościennych województw( lecz nie wyłącznie) w celu pogłębiania wzajemnych relacji i doświadczeń.
• Zawody rozgrywane sa w klasyfikacji drużynowej, na stanowiskach dwuosobowych, na żywej rybie i zgodnie z zasada No Kill ( trzy drużyny z jednego miasta)
• Premiowane miejsca to 1, oraz największa ryba zawodów.
• Ryby zaliczane do punktacji to : Karp i Amur o wadze minimum 3 kg
• Obowiązuje zakaz używania żywych przynęt: (białe ,czerwone robaki itp.)
• Złowiona ryba jest zgłaszana sędziemu. Do czasu przybycia sędziego ryby należy przechowywać w wodzie w workach karpiowych. Sędzia waży rybę i wpisuje ją do karty połowów. Na karcie składają swój podpis sędzia i zawodnik, który złowił rybę. Po zważeniu i ewentualnym sfotografowaniu ryba jest niezwłocznie wpuszczana do wody.
• Jedynie zawodnicy mogą holować i podbierać rybę. Ryba nie podlegająca klasyfikacji musi być niezwłocznie i w sposób humanitarny wpuszczona do wody.
• Ryba zacięta tuż przed sygnałem końcowym zawodów, aby była zaliczona, musi zostać wyholowana w ciągu 15 minut po sygnale.
• Do podbierania i odhaczania ryb wymagana jest: Mata karpiowa oraz podbierak karpiowy lub podbierak o jak największym rozstawie ramion.
• Podczas podbierania i odhaczania ryby należy zachować szczególną ostrożność aby nie została ona pokaleczona.
• Hol musi odbywać się w obrębie swojego stanowiska. Jeżeli ryba wpłynie na łowisko sąsiedniej drużyny i dotknie żyłek zestawów sąsiadów ,mogą oni (ale nie muszą) zgłosić protest do sędziego. W razie takiego protestu, złowiona ryba nie zostanie uznana.
• Uczestników zawodów obowiązuje zachowanie czystości, ciszy i zakaz palenia ognisk oraz nadmiernego spożywania alkoholu.
• W czasie trwania zawodów na stanowisku musi być cały czas co najmniej jeden zawodnik. Jeżeli dwaj zawodnicy na jakiś czas będą chcieli opuścić stanowisko , zestawy (wędki) muszą wyciągnąć z wody. W razie rezygnacji z łowienia jednego z zawodników, drugi członek drużyny może łowić jedynie na dwie wędki.
• Nie stosowanie się do regulaminu zawodów skutkować będzie wykluczeniem z zawodów
• Wpisowe – w całości przeznaczone na nagrody, wynajęcie łowiska.
• Wyżywienie we własnym zakresie.
• Liczba miejsc ograniczona do 15 drużyn
• Amurów nie przechowujemy! Po natychmiastowym zważeniu i ewentualnym sfotografowaniu wypuszczamy do wody
• Każda z drużyn po zakończeniu zawodów zobowiązana jest do posprzątania stanowiska i zabrania ze sobą śmieci. Jeśli tego nie uczyni, może zostać zdyskwalifikowana tuż przed ogłoszeniem wyników, nawet w przypadku zajęcia wysokiego miejsca.
• Wpłaty wpisowego na konto, przyjmujemy do dnia 15.06.2017 r.
Wszelkie wątpliwości nie zawarte w regulaminie leżą w gesti organizatora, czyli klubu karpiowego Wild Carp Łańcut i to organizator ma wyłączne prawo do rozstrzygania ewentualnych spraw wynikających w czasie trwania zawodów.

 

III Sezon na Karaska

III Sezon na Karaska czyli Dzień Dziecka na Stawach. Tłumy pod sceną i lawina nagród!

III Otwarcie Sezonu na Karaska to impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka na starosądeckich Stawach. Pogoda dopisała, atrakcji mnóstwo i tłumy pod sceną. Nie zabrakło występów artystycznych, dobrego EKO jedzenia i mnóstwa zabawy podczas licznych konkurencji sportowych a co za tym idzie LAWINY NAGRÓD! Bawiliśmy się ponad 12 godzin!!! Impreza odbywała się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Starego Sącza Jacka Lelka.

O godzinie 9:00 imprezę rozpoczęły zawody wędkarskie. Młodzi pasjonaci łowienia ryb walczyli o piękne puchary i medale, które ufundował Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. Olbrzymie paczki słodkości ufundował dla Wszystkich Dzieciaków Sądecki Karp Klub. Uroczystego wręczenia dokonał zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki i Jacek Mamala z SKK. Pełna GALERIA dostępna TUTAJ

O godzinie 14:00 wystartował cały blok atrakcji na scenie i tuż pod nią. Konkursy, zawody sportowe, przejażdżki motorówką z WOPR, lato w siodle czyli darmowe przejażdżki na koniach i kucykach a także adrenalina z grupą 4×4. Terenówkami prosto w „krzaki” i po największych wybojach…tak tak..takie rzeczy! Przed bramą wjazdową czekały piękne klasyki z grupy YoungTimer. W słońcu lśnił nowy wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej Stary Sącz. W ten dzień każdy mógł usiąść na kierownicą i poczuć się jak prawdziwy strażak.

W tym roku tak wielka ilość rozdanych prezentów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.  To wszystko dzięki hojnym SPONSOROM, którym należą się OGROMNE PODZIĘKOWANIA! Rozdaliśmy między innymi pufy, piłki, talony na masaże i zabiegi rehabilitacyjne, talony do fryzjera i na zajęcia języka angielskiego, czapki, koszulki, zegarki, bilety do parku linowego, ponad 20 pizz z dostawą na Stawy, piękne drewniane (!) notesy i niezliczoną ilość gadżetów!

Tłumy towarzyszyły Grupie Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. Aportowanie i zabawa psiaków w wodzie zachwyciła wszystkich. Z kolei „panel bezpieczeństwa” z policjantem i ratownikiem WOPR pozwolił przygotować wszystkie dzieciaki do bezpiecznych wakacji.

Niezawodna firma ECOPUF ze Starego Sącza wykonała specjalnie dla nas mięciutkie i nowiutkie siedziska. Dzieciaki szalały pod sceną aż miło. Nie zabrakło tańców i leniuchowania. Na scenie pięknie prezentowały się zespoły z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, Tamburmajorki, Dziecięcy Regionalny Zespół Pieśni i Tańca SPOD PREHYBY, Studio Tańca Etiuda oraz muzycy z VocArt. Wieczór należał do Blue Holly i zespołu KAMERTON, który dyskoteką na trawie zakończył ten dzień przed 23 ?

W ten dzień wspierali nas: Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, Koral, Michalak-Trans, ECOPUF, Inter-Team, Noba-Group,Willa Koliba Jan Baziak, Re-Han, Konspol, REMAR, Lemur Park, Restauracja Staromiejska, EKRAN, Mag-Ferum, Nowosądecka Grupa Ratownicza, ATC, Wiśniowski, Strefa 52, RJMoto, SAM-CHEM, SHP Rolnik, Domino, Chata, Nowe Bartolini,  Cukiernia Jeziorek, Wojciech Mamala, Jacek Mamala, Marian Kuczaj, Studio Lasera, Bogdański, MZGK, Koronus, OSP Stary Sącz, WOPR,  Farris, Amplifion,  Anglostacja, Biurowiec, Kinga Pienińska, Piwniczanka, Straż Pożarna, Policja, Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz,Viventum s.c,

Organizatorzy Sądecki Karp Klub, Starosądeckie.info, Auto-Serwis Jacek Mamala, Centrum Kutury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu DZIĘKUJĄ Wszystkim za WSPANIAŁĄ ZABAWĘ!

Zapraszamy na FOTORELACJĘ.

 

 

Zawody wędkarskie w ramach współpracy polsko-węgierskiej

Zawody wędkarskie w ramach współpracy polsko-węgierskiej

DSC_0195 (1024x681)

Sądecki Karp Klub zorganizował polsko-węgierskie zawody wędkarskie dla młodzieży biorącej udział w wymianie międzynarodowej między Radnti Mikls Gimnázium z Dunakeszi a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach.

Zawody zostały przeprowadzone na starosądeckich stawach pod okiem Krzysztofa Janika.

Wszystko mogło się odbyć dzięki przychylności Jacka Mamali, prezesa Sądeckiego Karp Klubu, który koordynował przygotowania do zawodów i zapewnił dla wszystkich uczestników z Węgier i Polski medale upamiętniające udział w zawodach wędkarskich. Dla trzech najlepszych par zostały ufundowane również pamiątkowe statuetki.

Najlepsi w łowieniu ryb okazali się Jarosław Krzak z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach oraz Julianna Koszt z Węgier. II miejsce zdobyli Viktor Guti z Węgier oraz Michał Jop z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. III miejsce zdobyli József Marta (nauczyciel biologii z Dunakeszi), który był bliski załapania ogromnego karpia oraz Zoltan Erhardt (również nauczyciel ze szkoły węgierskiej). Medale i statuetki wręczał Krzysztof Janik z Sądeckiego Karp Klubu.

W zawodach wędkarskich wzięły również dwie uczennice z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu, które również goszczą swoich węgierskich rówieśników.

24 pary polsko-węgierskie zostały podzielone na dwie grupy. Podczas gdy jedna z grup miała godzinę na łowienie, pozostałe polsko-węgierskie pary brały udział w zawodach sportowych, konkursach przyrodniczych o rybach oraz przyrodzie Beskidu Sądeckiego, konkursie plastycznym polegającym na stworzeniu starosądeckiego pejzażu z wykorzystaniem ołówka i kolorów znalezionych w przyrodzie (trawa, kwiaty, ziemia) oraz kalamburach kulturoznawczych o Polsce i Węgrzech. Warsztaty plenerowe oraz sportowe zmagania były wspólnym przedsięwzięciem nauczycieli z Gimnazjum w Gołkowicach oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ze Starego Sącza.

Dzięki Jackowi Mamala z Sądeckiego Karp Klubu na wszystkich uczestników zawodów czekały również grillowane kiełbaski.

Koordynatorzy współpracy polsko-węgierskiej składają podziękowania Jackowi Mamali, prezesowi Sądeckiego Karp Klubu, Krzysztofowi Janikowi  i całemu Zarządowi Klubu za zaangażowanie w przygotowania związane z przeprowadzeniem międzynarodowych zawodów i ufundowanie pamiątkowych medali i statuetek dla uczestników.

oprac. B. Damasiewicz

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz

Nick

– See more at: http://www.starosadeckie.info/edukacja/zawody-wedkarskie-ramach-wspolpracy-polsko-wegierskiej/#sthash.qhRFCKAm.dpuf

II Otwarcie Sezonu na Karaska

II Otwarcie Sezonu na Karaska to impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka na starosądeckich Stawach. W tym roku wyjątkowo wzbogacona o licytację dla naszych przyjaciół ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo.Pogoda dopisała, atrakcji mnóstwo, frekwencja również duża. Nie zabrakło występów artystycznych, dobrego jedzenia prosto z grilla od dzielnych strażaków i mnóstwa zabawy podczas licznych konkurencji sportowych, zgadywanek, gdzie do wygrania były atrakcyjne nagrody. Bawiliśmy się ponad 12 godzin!!!

O godzinie 10:00 imprezę rozpoczęły zawody wędkarskie (czytaj więcej). O godzinie 13:00 wystartował cały blok atrakcji na scenie i tuż pod nią. Licytacje, konkursy, zawody sportowe, przejażdżki motorówką z WOPR, wakeboarding i wiele wiele innych. W tym roku tak wielka ilość rozdanych prezentów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.  To wszystko dzięki hojnym SPONSOROM, którym należą się OGROMNE PODZIĘKOWANIA!

Niezawodna firma ECOPUF ze Starego Sącza wykonała specjalnie dla nas mięciutkie i nowiutkie siedziska. Dzieciaki szalały pod sceną aż miło. Nie zabrakło tańców i leniuchowania. Na scenie pięknie prezentowały się zespoły z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, Dziecięcy Regionalny Zespół Pieśni i Tańca SPOD PREHYBY, Studio Tańca Etiuda, Sergiusz i Oliwia Nakielscy oraz Integracyjna Grupa Teatralna GNIAZDO. Wieczór należał do NO BROTHERS i POWER MUSIC, który dyskoteką na trawie zakończył ten dzień przed 23 ?

Jakie nagrody czekały dla naszych milusińskich? Czyli nasi hojni sponsorzy: tablet (Michalak-Trans), rower górski (Noba-Group), rower miejski (JM Bike Service), weekend w Willi Koliba w Szczawnicy (Jan Baziak), kolacja w Cichym-Kąciku w Krynicy-Zdrój (Viventum s.c), pufy z ECOPUF,  puchary i medale ufundowane przez burmistrza Starego Sącza, paczki słodyczy od AUTO-SERIWS Jacek Mamala, obraz ze Studia Lasera Bartka Słowińskiego, oryginalne torby, piłki adidasa, okulary, puzzle, kubki termiczne i mnóstwo gadżetów od INTER-TEAM z Nowego Sącza, 500 lodów od Korala, bony na zakupy w SAM-CHEM, 20 pizz z dostawą na miejsce od Nowego Bartolini i Domino, talony na lody do cukierni Jeziorek, talony na dmuchańce, kule wodne, popcorn i watę, vouchery do LEMUR-PARKU, vouchery na łowisko Mały Staw, kiełbaski z Konspolu, ciasto i chrupiące bułeczki z SHP Rolnik, woda mineralna Kinga Pienińska, owoce Jacek Gargula, talony do salonu fryzjerskiego Farris, talony na masaże kręgosłupa Re-HAN, talony na naukę języka angielskiego ANGLOSTACJA, kosmetyki od Arbonne, talony i gadżety od firmy Amplifon, maskotki od firmy BOGDAŃSKI, koszulki KORONUS-a, przejażdżki z WOPR, talony na naukę jazdy deską po stawie, gadżety ze Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i Urszuli Nowogórskiej Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego.

 

 

 

 

 

Sezon rozpoczęły z nami sądeckie klasyki, czyli samochody, których nie trudno było zauważyć przy wjeździe na stawy. Dziękujemy Panowie!

Sceną rządziła Justyna Liszkowska z Centrum Kultury im Ady Sari w Starym Sączu. Zawody sportowe, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem prowadzili profesjonalni trenerzy Sokolika. Tuż obok dzielni strażacy piekli kiełbaski i zbierali do puszek „symbolicznego piątaka” na Gniazdo. Uzbierali pokaźną sumę 650 zł! Wielki szacunek. Dzięki licytacjom udało się uzbierać do „Gniazdowej puszki” łącznie 3048 zł za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy: Sądecki Karp Klub, Auto-Serwis Jacek Mamala, portal Starosądeckie.info, Centrum Kultury i Sztuki w Starym Sączu.

Wspierali NAS: Burmistrz Starego Sącza, Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Koral, Michalak-Trans, ECOPUF, Inter-Team, Noba-Group, JM Bike Service,Willa Koliba Jan Baziak, Re-Han, Viventum s.c, Konspol, Lemur Park, Restauracja Staromiejska, SAM-CHEM, SHP Rolnik, Domino, Chata, Nowe Bartolini,  cukiernia Jeziorek, Wojciech Mamala, Jacek Mamala, Studio Lasera, Bogdański, MZGK, Koronus, OSP Stary Sącz, WOPR, Fort -Wake, Studenckie Koło Ratownictwa Medycznego ERKA, Drukarnie: In-druk i Art-Man, Fundacja Rozwoju Sądecczyzny, Farris, Amplifion, Arbonne, Anglostacja, Biurowiec, Kinga Pienińska, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Urszula Nowogórska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Zobaczcie co tam się działo. Oto kilka relacji Marcina Łoboza, któremu także dziękujemy.

PANOWIE walczyli o pizzę, więc spalali kalorię. Pizze z dostawą na miejsce serwowały: NOWE BARTOLINI I DOMINO.

 

POKAZY WOPR

 

I na zakończenie 11 kg AMUR na zawodach wędkarskich

 

 

Łowisko „Górny Staw”

łowisko górne stawy

Cennik Łowiska

20 zł dzień od godz 7.00-20.00

10 zł ulgowa jedna wędka

REGULAMIN

Amatorskiego połowu ryb na terenie „Górnych Stawów” w

wodach będących w dzierżawie przez Sądecki Karp Klub

Wstęp

  1. Regulamin dotyczy amatorskiego połowu ryb wędką na terenie „Górnych Stawów” w wodach będących we władaniu przez S.K.K obowiązuje wszystkich wędkujących w tych wodach.
  2. Zakres wód udostępnionych  do  wędkowania  oraz  związane  z tym  opłaty  określa S.K.K w porozumieniu z  Burmistrz  Starego Sącza ,oraz MZGK Starym Sączu
  3. Wejście na łowisko jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu.

Zasady udostępnienia łowiska

  • 1.1. Miejsce do wędkowania można zająć jedynie po uprzedniej konsultacji z osobą obsługującą łowisko
  1. Dzieci i młodzież do lat 18 mogą przebywać na terenie łowiska wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich, którzy w pełni ponoszą za nich odpowiedzialność.
  2. Każdy z łowiących wchodzi na łowisko na  własną  odpowiedzialność. Właściciel łowiska  nie ponosi odpowiedzialności za wypadki oraz rzeczy pozostawione na łowisku.
  3. Odpowiedzialność za osoby towarzyszące ponosi osoba, która wykupiła zezwolenie na wędkowanie.
  4. Zmiana miejsca wędkowania jest możliwa po uprzednim zgłoszeniu obsłudze łowiska.
  5. Na terenie łowiska należy zachować cisze.
  6. Na łowisku obowiązuje zakaz:

– zaśmiecania terenu,

– niszczenia roślinności,

– rozpalania ognisk za wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych,

– kąpieli,

– parkowania samochodów poza miejscem do tego wyznaczonym,

– głośnego zachowania,

Obowiązki wędkującego

  • 2.1. W czasie wędkowania wędkarz ma obowiązek posiadać przy sobie dokument tożsamości oraz ważne zezwolenie na połów ryb.
  1. Ryby z haczyka należy uwalniać z zastosowaniem maksymalnej ostrożności.
  2. Pozostałe ryby, których wędkarz nie zamierza zabrać należy także bezzwłocznie po złowieniu wypuścić.
  3. Za ryby, które wędkarz przetrzymuje obsługa łowiska może naliczyć opłatę w dowolnym momencie wędkowania.
  4. Po opuszczeniu łowiska wędkarz bezwzględnie jest zobowiązany zgłosić obsłudze łowiska złowione ryby w celu ich zważenia i naliczenia stosownej opłaty.
  5. Naliczenie opłaty za złowione  ryby odbywa  się  wyłącznie  w obecności obsługi łowiska
  6. W czasie wędkowania wędki muszą być pod stałym nadzorem ich właściciela.
  7. Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w

czystości stanowisko wędkarskie w promieniu  minimum  5 m, bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu.

  1. Obowiązkiem wędkarza jest opuszczenie łowiska, jeśli rozgrywane mają być na nim zawody sportowe.
  2. Wędkujący winien zaprzestać połowu w przypadku  niesprzyjających  warunków  atmosferycznych w szczególności podczas wyładowań atmosferycznych.

Zasady wędkowania

  • 3. 1. Wędkarze mogą wędkować dwoma wędkami.
  1. Wędkarze niepełnoletni posiadający zezwolenie ulgowe mogą wędkować tylko jedną wędką.
  2. Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką złożoną z wędziska o długości co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:
  3. a) jednym haczykiem z przynętą, albo

b)nie  więcej  niż  dwoma  haczykami,  każdy  ze  sztuczną  przynętą  przy  czym  każdy  haczyk  może  mieć nie więcej niż dwa ostrza rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm, albo

  1. c) sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż trzy haczyki, przy czym haczyk może mieć nie więcej niż cztery ostrza rozstawione w taki sposób, aby nie przekraczały one poza obwód koła o średnicy 30 mm.
  2. Jako przynęty mogą być stosowane:
  3. a) przynęty naturalne zwierzęce i roślinne,
  4. b) przynęty sztuczne.
  5. Zabrania się stosowania jako przynęt:
  6. a) zwierząt i roślin chronionych,
  7. b) ikry rybiej,
  8. c} żywej i martwej ryby
  1. Pora dzienna trwa od godz. 7.00 do godz. 20.00.
  2. Ustala się następujące minimalne odległości miedzy wędkującymi oraz ich przynętami wodzie:
  1. a) przy wędkowaniu z brzegu przy użyciu zwykłych wędek – 10 m.
  2. Łowienie dopuszczalne jest tylko z własnego stanowiska oraz możliwie w linii prostej.
  3. Zajmowanie stanowiska i wędkowanie powinno odbywać się w taki sposób, aby nieprzeszkadzać innym korzystającym z łowiska.
  1. Zabrania się łowienia ryb w ustalonych dla nich okresach ochronnych.
  2. Wędkarz ma obowiązek przestrzegać limitów dziennych połowu ryb określonych w § 4 pkt4.

12.Ponadto wędkarzowi zabrania się:

  1. a) Udostępniania sprzętu wędkarskiego na łowisku i dokumentów uprawniających do wędkowania osobom nieupoważnionym oraz pozostawiania wędek bez osobistego nadzoru.
  2. b) Łowienia ryb ze sprzętu pływającego, a także holowani a przynęty za sprzętem pływającym.
  3. c) Sprzedawania lub rozdawania złowionych ryb na łowisku przed zakończeniem połowu tego dnia.

d)Budowania pomostów i stanowisk wędkarskich bez zgody gospodarza wody.

  1. e) Równoczesnego stosowania spinningowej metody wędkowania z jakakolwiek inną.

13.Ryby  w stanie  żywym,  złowione  zgodnie  z limitem  ilościowym,  należy  przechowywać  wyłącznie w siatkach wykonanych  z miękkich nici, rozpiętych na sztywnych obręczach. Okres przechowywania żywych ryb nie może trwać dłużej niż 24 godziny.

  1. Złowione ryby niewymiarowe,  lub  będące  pod  ochroną  muszą  być  bezwzględnie  wypuszczone  do wody, nawet gdy ich stan wskazuje na niewielkie szanse przeżycia.

Ochrona ryb.§ 4.

Obowiązują  następujące  wymiary  ochronne  ryb,  a także  ich  okresy  ochronne zgodne z §6

Rozporządzeniem  Ministra  Rolnictwa  i Rozwoju   Wsi   z dnia   12 listopada   2001r.   (Dz.U.Nr:   138 poz. 1559 z 2001 r.)

  1. Wymiary ochronne dla poszczególnych gatunków ryb wynoszą:

– amura białego- 40 cm

– karpia – 30 cm

– klenia – 25 cm

– leszcza – 25 cm

– lina – 25 cm

– płoci – 15 cm

– sandacza – 50 cm

– suma – 70 cm

– szczupaka – 50 cm

  1. Obowiązujące okresy ochronne zawarte są w następujących przedziałach czasowych:

– sandacza – od 01 marca do 31 maja

– szczupaka – od 01 marca do 30 kwietnia.

– suma – od 01 listopada do 30 czerwca.

  1. Jeżeli pierwszy lub ostatni dzień okresu ochronnego dla określonego gatunku ryb przypada w dzień ustawowo wolny od pracy, okres ochronny ulega skróceniu o ten dzień.
  2. Limit ilościowy dozwolony do złowienia i zabrania z łowiska wynosi 3 sztuk w ciągu doby,

w  tym najwyżej 1 szt. suma i

1 szt. ryb z gatunków boleń, karp, amur biały, sandacz, szczupak i kleń.

  1. Za złowione ryby z zastrzeżeniem pobierana jest opłata określona w cenniku.

Kontrola i odpowiedzialność wędkujących.

  • 5. 1. Na żądanie osób  posiadających  odpowiednie  uprawnienia  z mocy  prawa                     { Państwowa Straż Rybacka}  lub  z upoważnienia  Sądeckiego Karp Klubu ,  wędkarz  zobowiązany  jest  okazać  wymagane dokumenty, a także sprzęt wędkarski i złowione ryby, a także w razie konieczności umożliwić kontrolującemu sprawdzenie zawartości samochodu i namiotu.
  1. Za naruszenie niniejszego  regulaminu  osoby  uprawnione  do  kontroli  mogą  natychmiastowo  usunąć łowiącego z zajmowanego stanowiska bez zwrotu opłaty.
  2. W przypadku odkrycia, że nie zgłoszono jakiejś ryby do zważenia właściciel łowiska zastrzega sobie prawo do nałożenia opłaty specjalnej określonej w „Zasadach udostępniania do amatorskiego połowu ryb na terenie Górnych Stawów w widłach Dunajca i Popradu”.
  3. Właściciel łowiska zastrzega sobie prawo do odmowy sprzedaży zezwolenia osobom nietrzeźwym, lub takim, które w przeszłości naruszały Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb na „Górnych Stawach”, lub na „Dużym Stawie“.
  4. W przypadku naruszenia przepisów prawa regulujących amatorski połów ryb, a w szczególności ustawy o rybactwie śródlądowym wędkarz ponosi odpowiedzialność na zasadach powszechnych.

Notice: Undefined offset: 0 in /home/sh175120/sites/sh175120/www/sadecki-karp-klub/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 924